Liiger: Info, fotod, videod ja Teadusministeerium artiklid


Liiger on kahe suure kassi hübriid. Seega, liiger on järglane, kes on saadud emase lõvi ja isase tiigri ristamisest. Selline ristamine ei ole juhtunud looduses, vaid leiab aset üksnes vangistuses elevate lõvide ja tiigrite vahel. Liiger on puhtalt kiskja ning suurim lihasööja loom maailmas. Liiger on kassi liikidest suurim ja ühtlasi suurim ka kiskjate seas. Nii lõvid, kui ka tiigrid on suuruselt poole väiksemad, kui liigrid.

     Linkedin    Google+    Pinterest    VK 
Liiger on suurim kassid maa peal.
Liiger on suurim kassid maa peal. 

Liigreid on sihilikult aretatud juba teadaolevalt 200-300 aasta tagustest aegadest. Lõvisid ja tiigreid on alati peetud tugevuse ja võimu sümboliks. Seetõttu olid need loomad väga populaarsed kuningate ja printside seas. Ajalooliselt on vihjatud, et esimene liiger sündis maailma 1799. aastal. India tuli esimeseks maaks, omades sihilikult aretatud liigri kutsikaid. Need andmed pärinesid leitud maalingute põhjal, mis oli tehtud liigritest 1799. aastal. Seetõttu on suur tõenäosus, et liiger võis olla sündinud juba enne nende maalingute tegemise aega. Hiljem, 19. ja 20. sajandil, sigitati liigreid ka erinevates maades nagu Prantsusmaa, Saksamaa, Iglismaa jne. Ameerika Ühendriikides sündis esimene liiger 1948. aastal. See oli liiger Shasta. Hiinas sündis esimene liiger 2001. aastal, Lõuna- Koreas 1997. aastal, Venemaal umbes 2004. aastal ja Taiwanis 2010. aasta augustis.

     Linkedin    Google+    Pinterest    VK 
 

Liigrid on suurimad kasslased maailmas. Põhjus on selles et liigritel on suur kaal ja nad on hiiglasliku keha ehitusega, liigrid võivad kaaluda ligikaudu 900lbs (401kg). raskeim liiger mis kunagi registreeritud kaalus 1600lbs (727kg). Liiger on harjunud elama Wisconsinis Ameerika Ühendriikides. Teised kasslased nagu näiteks tiigrid ja lõvid on peaaegu poole väiksema kaaluga kui liigrid. tiiger on võimalik maksimaalselt jõuda kaaluni 600lbs (272kg). Lõvi täismass on tavaliselt 500lbs (227kg). See teebgi liigri suurimaks kasslaseks maailmas.

     Linkedin    Google+    Pinterest    VK 
 

Liigrite hulgast isased liigrid on tuntud nende kaalu ja suuruse poolest. Sama on lõvide ja tiigritega, sest nendest isased on suuremad kui emased. Isane liiger võib kaaluda 900 kuni 1200 kilogrammi ja maksimaalselt juba 1600 kilogrammi. Samas emane liiger kaalub 400 kuni 700 kilogrammi. Isegi see kaal on emasele liigrile suur. Kuid isased lõvid ja isased tiigrid kaaluvad 400-500 kilogrammi. Kui emasel liigril on nii palju kaalu, on selge näitaja, et isegi väiksem versioon liigritest domineerib parima versiooni isastest lõvidest ja tiigritest.

     Linkedin    Google+    Pinterest    VK 
 

Liiger on samuti ka pikim kasslane maailmas. Nad võivad olla umbes 3,7 meetri pikkused. Neljajalgsete imetajate seas, see pikkus on pikim mida kunagi on registreeritud. Isegi Aafrika metspühvel on ainult 3,3 meetrit pikk. Tiigrig aga on umbes 3 meetri pikkused. Ning lõvid umbes 2,4-2,7 meetri pikkused. Kui liigrid seisavad oma tagajalgadel, saavad nad kergelt kahekordse bussi tippu ja üks liigritest "Herkules liiger" on näidanud seda ühe nipsatusega.

Keha struktuurilt liiger meenutab lõvi. Osadel mees liigritel on lakk. Kuid enamjaolt mees liigritel pole lakka. See tegelikult sõltub nende atribuudist, mille nad oma vanematelt on pärinud. Kõrge testosteroonitasemega liigritel on kindlasti lakk. Liigrite lakad pole väga suured. Kui liigril on lakk, see lakk on väga hästi hoolitsetud. Lõvidel aga on väga rasked lakad, umbes nagu põõsad. Liigeri saba meenutab kongreetselt tiigri saba. Sellel on samuti triibud. Mõningatel juhtudel, saba meenutab täpselt lõvi ilma karvadeta tema saba lõpus.

Liigritel on sama palju hambaid kui lõvidel ja tiigritel. Lõvidel on 30 hammast, ja tiigritel samapalju. Seetõttu liigritel on ka 30 hammast. Tegelik erinevus liigri hammastel vs. lõvide ja tiigrite hammastel on see et liigrite hambad on väga suured. Liigrite silmahambad on kaks korda sama pikad kui lõvide ja tiigrite silmahambad. Liigril on ka suurem lõug kui tiigril ja lõvil. Sellepärast ongi liigri lõug suurem, kuna nende hambad on ka suuremad. See näitab ka seda et, liiger hammustab kõvemini ja tema hammustus on intensiivsem ja surmavam kui lõvil ja tiigril.

     Linkedin    Google+    Pinterest    VK